PDF
Wpisany przez Anna Koźba   
niedziela, 30 sierpnia 2015 00:00

PAŹDZIERNIK 2017

Fascynacja kulturą amerykańską w naszej grupie. Nieeee....raczej szaleństwami owej kultury. Zapoczątkowała szaleństwo Marika, reszta też chciała się pobawić i tym sposobem niewinne nietoperki znalazły się na wszystkich rączkach - bo panie dały się przekonać do wykonania tatuaży. Ale tylko zmywalnych ;) Poza tym były psikusy i oczywiście cukierki od Mariki :)

*

Skoro Dzień Spódniczki, no to wszystkie Panie w spódniczkach :) a Panowie dumni pozują do kompletu. Choć...w spodniach ;):)

*

Szalone chwile z panią Weroniką....nie, z naszą panią Kasią! :) Pani Sherborn'e natchnęła panią Kasię a my z tego natchnienia bardzo radośnie skorzystaliśmy :))

*

Las, las, las! Piękna pogoda, piękna jesień, no to może poszukamy jakiegoś jeża....? Wyprawa na bardzo znaną górę naszego miasta - Karczówkę. Zdobyliśmy ją oczywiście biegiem :) Na dziedzińcu klasztoru zwolniliśmy i wyciszyliśmy się i co? i przyszedł do nas zwierzak :))) Kot Pallotynów opowiedział nam historię Klasztoru, zaprowadził do kaplicy św.Barbary i poszedł na łowy :) My też poszliśmy. No, może pobiegliśmy, bo po jesiennym dywanie i to z górki trudno było się powstrzymać :)) Jak krzyknęła Marika: Tu jest cudownieeee!!!! :)))) Nasze łowy zwieńczyliśmy sukcesem - nazbieraliśmy ogromne bukiety liści :))) a kot....chyba nam zazdrościł, bo już się nie pokazał ;) Panoramę z tarasu klasztoru podziwialiśmy sami :)

*

Nie tylko leśne zwierzaki lubimy. Bardzo, bardzo lubimy naszych domowych milusińskich :) Pieski i kotki - najwięksi przyjaciele człowieka i najwięksi wrogowie myszy :) I najwięksi miłośnicy mleka - prawie tak duzi jak my ;)

*

Zaczęła się jesień - mówimy o lesie, gościmy człowieka z lasu - myśliwego z Koła Łowieckiego "Sokół". Nasz Gość jest dobrym myśliwym - jak z bajki o Śnieżce czy Czerwonym Kapturku :) opowiedział nam o zwierzętach świętokrzyskich lasów. Dowiedzieliśmy się, że jelenie zrzucają poroża - odpadają im jak nam mleczne zęby! I o rozrzucaniu po lesie cukierków :) ale takich specjalnych - tylko dla zwierząt, bo ukryta jest w nich bardzo ważna szczepionka przeciwko wściekliźnie. I o wilkach, których w świętokrzyskich lasach jest coraz więcej. I o tym jak myśliwi pomagają wszystkim zwierzakom zimą... Ale dowiedzieliśmy się również o najgorszym wrogu leśnych zwierząt - człowieku zwanym kłusownikiem. Nie lubimy kłusowników! Za to lubimy zwierzęta - nawet wilki - i pomożemy zimą karmić leśnych przyjaciół. Nasz cel: świąteczna paczka dla leśnego zwierzaczka :)

*

Pierwsze pyszności powstały :)

*

Nasze LITERKOWO - przecież my wszystkie literki znamy! No to bawimy się z nimi :) najpierw z "O"ooooo, później z "A"aaaaa :))
Każda koleżanka-literka jest przyjmowana z uśmiechem i traktowana bardzo poważnie - w końcu mamy ponad 5 lat! :)))

A potrafi ktoś pisać tak pięknie jak my? Na pewno nie! :) Przedstawiamy - nasze "O"...

...i nasze "A" :)

*

Świętujemy :) Samych radosnych uśmiechów Juleńko!!!

*

Nadszedł wielki dzień -
- przyszła do nas pani pielęgniarka i przyniosła kolorowe szczoteczki, kubeczki i....truskawkową pastę! No to do roboty! :))

WRZESIEŃ 2017

Czarujemy pogodę - jedziemy na wycieczkę, a więc będzie pięknie. I było :)) Doskonale bawiliśmy się w Geoparku, tetrapoda już rozpoznamy, ciut wystraszyła nas podróż w głąb Ziemi ale wszyscy pokonaliśmy trasę i zameldowaliśmy się z uśmiechem na powierzchni. A później szaleliśmy na owej powierzchni :))) Na ścieżce Wietrzni urządziliśmy wyścigi, w których niepodważalny prym wiedli panowie Filip, Mateusz i... Filip :) Takie podium powtórzyło się dwa razy....mamy maratończyków w kategorii 5latków :) Obiad po wyprawie smakował wyśmienicie! Zjedzony został do ostatniego okruszka :)

*

Były pierwsze urodzinki, pierwsi goście, pierwsza impreza....czas na pierwszą wyprawę :) Promyczki ruszają na trasę więc deszczyk schował się w chmurze. Dwie drużyny grotołazów ruszyły na łowy - jaskinia została odkryta, kalcyt zajaśniał blaskiem specjalnie dla nas, jaskiniowcy gdzieś nam uciekli a my z wielkimi uśmiechami wróciliśmy na obiadek :)))

*

I się podziało - balonikowy szał :))))))

*

Rytmika - fantastyczna zabawa!

*

Zaprosiliśmy młodszych kolegów i koleżanki na klasówkę z bezpieczeństwa na ulicy. Egzaminowali nas uśmiechnięci Policjanci.
Ale była zabawa! Zdaliśmy! Wszyscy! :)

*
Cyferki? Literki? Nic trudnego :) Oto nasza jedyneczka - jak malowana - fotografował Olek :)

*

Kolorowe i słodkie 100lat dla wszystkich jubilatów :)

*

Zabawy stolikowe okazały się bardzo interesujące. Pani odpadła pierwsza :)

*

Witamy i.... zaczynamy :)


Poprawiony: wtorek, 31 października 2017 19:58