aktualności zdrowego przedszkolaka PDF Drukuj Email
piątek, 14 czerwca 2013 20:50

pielęgniarka Iwona Szumska

7 kwietnia – Światowy Dzień Zdrowia

Każdego roku 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.  Jest to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO ) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Światowy Dzień Zdrowia odbywa się co roku pod innym hasłem. Inicjuje on Miesiąc Zdrowia oraz rok działań realizowanych w tym samym temacie. W 2018 roku są to działania pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich".

W naszym przedszkolu ten dzień obchodzić będziemy 6 kwietnia.
Nasze spotkanie 6 kwietnia otwiera nowy cykl zajęć promujących zdrowie wśród dzieci 6-letnich oraz rozpoczyna realizację programu „ Czyste powietrze.”

Przez cały rok 2017/2018 we wszystkich grupach realizowany jest program „Zdrowie na piątkę”. Program oparty jest na pięciu filarach: zdrowe odżywianie, ruch i aktywność fizyczna, higiena ciała, higiena jamy ustnej, relaks. W ramach tego projektu  realizowane są różne tematy promujące zdrowy styl życia. Dzieci poznają  min. piramidę zdrowia, podstawowe witaminy, schematy komponowania posiłków. Utrwalają prawidłową technikę mycia zębów, prawidłowy sposób postępowania podczas kasłania i kichania, gimnastykują się,  jak również poznają  prawidłowe formy relaksu. Podczas zajęć dzieci także poznają zawody medyczne, co w konsekwencji pomaga oswoić i ograniczyć stres związany z wizytami u lekarza bądź hospitalizacją.

Proszę o systematyczne (raz w tygodniu) sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów swoich dzieci.

W  przypadku rozwijającej się lub trwającej infekcji należy pozostawić dziecko w domu do czasu wyleczenia!!!

Rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami zdrowotnymi, proszeni są o kontakt z pielęgniarką przedszkolną (codziennie od godz. 8.20 do 14.00 – gabinet na holu grupy IV i V).

Poprawiony: niedziela, 25 marca 2018 21:41