galeria grupy VII Email
Wpisany przez Anna Koźba, Irmina Lisowska   

CZERWIEC 2017

Siedmioro dyplomowanych :) troje Wielkich Nieobecnych. I najdumniejsi Koledzy i Koleżanki z owacją na stojąco :-*

 

Nie, bańki były przed-ostatnim szaleństwem :)) szkolne zakończenie roku uczciliśmy wyścigami na....hulajnogach :) Takich kibiców jak my nikt nie ma :)) Panie stchórzyły, ścigaliśmy się tylko my - najradośniejsze Promyczki świata :))

 

Ostatnie szaleństwa tego roku...cudowne, kolorowe i roześmiane :)

 

I ostatnia tegoroczna wycieczka - do naszych zaprzyjaźnionych Policjantów :) Dzięki pani Asi weszliśmy do tajemniczego miejsca i spotkaliśmy się z jeszcze bardziej tajnymi Policjantami. Byli....wielcy! Pokazali nam policyjną broń - czyli to, co nas najbardziej interesowało a czego w przedszkolu oglądać nie mogliśmy. Strzelać niestety nie strzelaliśmy :( ale za to popatrzyliśmy przez malutką lunetkę i nie wierzyliśmy! Przecież te tarcze były tak daleko a tu nagle znalazły się tuż przed oczami! Takie same czary w słuchawkach - pani dyrektor zniknęła a rozmawialiśmy z nią jakby stała tuż obok! Doskonały sprzęt do zabawy w głuchy telefon ;) a na koniec zamarliśmy. Nadeszli antyterroryści :)) Hmmmm....cóż, dziewczyny były odważniejsze - mundur jednak czyni cuda z obojgiem płci: chłopcy nabrali respektu a dziewczyny.... wręcz odwrotnie :))))


 

Paw! Nareszcie udało się zobaczyć! Do trzech razy sztuka - za trzecim razem udało się! Rozłożył przed nami swój cudny ogon :) to znaczy przed nami, jak przed nami - przed panią pawicą ;) :))
Wczoraj zakochane drzewko, dziś zakochany paw - tydzień przepełniony miłością :))))

 

Nareszcie! Tyle się nasłuchaliśmy o tym drzewie, że musieliśmy je zobaczyć na własne oczy. Faktycznie....OGROMNE! Legenda bardzo tajemnicza, choć dziuplę Sobieskiego znaleźliśmy ;)
A obok Bartka jeden z jego pra-pra-pra....synów? :)) I jeszcze jedno drzewko - takie baaaardzo zakochane :)))
Za to po drugiej stronie torów....szał! Pająk! Ciuchcia! To jest doskonały plac zabaw!!! Tam to musimy wrócić :)

 

Leśna wyprawa...i nasz cel! siatki, liny, piłki, bale....szaleństwo :))))) a na koniec na najprawdziwszej miotle nadleciał....czarownic (?) :))))))

I uspokojenie emocji - przynajmniej taki był plan....ale trafiliśmy na mamucie owoce lasu i po planie :)))

 

Wielkie przygotowania do ekscytującej wyprawy ;) Trzeba ćwiczyć kondycję!

 

Nadszedł długo oczekiwany dzień - obiecana wyprawa na lody :) mmmmmm.....pyszne były! Najwięcej chętnych odnotowały lody smerfowo-balonowe :):):)


a po lodach....wizyta u strasznego dzika! :) Posłuchaliśmy legendy Kiełka i wygłaskaliśmy zwierzaka :) no i zaprosiliśmy do wspólnego zdjęcia ;)

MAJ 2017

Sto lat dziewczynki!!!

 

Wiosna na całego! Ale się cieszymy!! Codziennie witamy się z zieloną przyrodą - nareszcie!!!! :):):):)

 

12 maja  nie my pojechaliśmy do kina. Tym razem to kino przyjechało do nas, mało tego sferyczne kino to było:)

 

Kolejne urodziny w naszej grupie, tym razem świętowały dwie  najlepsze przyjaciółki!

Urodziny Mariki oraz Dominika, najlepszego:)

 

Zielono i majowo! Sprawdzamy czy wszędzie. W ogródku? Pięknie. W parku - śpiewająco. (W drodze do parku - strzelająco ;) ) Na głównej ulicy - radośnie. Fontanna w parku działa!!!!

 

KWIECIEŃ 2017

Nadchodzi wiosna....nadchodzą Goście :) Dostaliśmy zaproszenie do udziału w ogólnopolskiej kampanii "Służąc niesiemy bezpieczeństwo". No to pomagamy nieść :) Nasze hasło - Policja bez tajemnic ;)


STO LAT!!!!


Nie dało się, nie było w planach ale panie nie wytrzymały ;) Niespodziewana wyprawa tropem...złotej kaczki i innych wiosennych niespodzianek zakończyła się sukcesem :)
Wysiedliśmy na Kadzielni, przeszliśmy Aleją Szarych Szeregów, jako odpoczynek zaliczyliśmy trampoliny i ścianki wspinaczkowe a później...a później odpoczęliśmy przy mini-wodospadzie i odnaleźliśmy złotą kaczkę! :) Każdy z nadzieją pomyślał życzenie i poszliśmy do pana pawia. Liczyliśmy, że zaprezentuje nam swój piękny ogon i pomoże złotej kaczce spełniać nasze życzenia ale niestety, trafiliśmy na czas jego poobiedniej drzemki. Poszliśmy więc do zaczarowanej studni marzeń, zajrzeliśmy, zdradziliśmy jej swoje marzenia i wrzuciliśmy grosik na poczet ich spełnienia. No to teraz czekamy ;) Na koniec cudownej wyprawy poszaleliśmy w ogródku. My tam jeszcze wrócimy!!! I to już niedługo.... ;)


 

MARZEC 2017

W świecie baśni Hansa Christiana Andersena, tym razem dla odmiany oglądamy "Calineczkę"

Urodziny Laurki, najlepszego:)


Skoro był teatrzyk, był teatr to teraz....plac budowy! Dziewczyny projektują zamki, chłopcy budują. A na koniec zdjęcie architektów i ich księżniczki :))

 

Chcieliśmy teatru - proszę bardzo, przyjechał. I przywiózł ze sobą Królewną Śnieżkę! Ukochaną bajkę chyba wszystkich dziewczynek :) a skoro mieliśmy swój teatrzyk, to i w tym sprawdziliśmy się w roli....krasnali :))

 

W marcu jak w garncu - pogoda płacze a my się śmiejemy i bawimy w teatr....

 

Nad zalew Pani Wiosna jeszcze nie dotarła (byliśmy pierwsi!!!!) ale kilka kwiatuszków po drodze spotkaliśmy - musi być bliziutko :)


 

Wyprawa nad zalew... Panie to mają pomysły! Ponoć to miała być rozgrzewka przed wiosennymi wyprawami ;) Fajnie było - doszliśmy na własnych nogach! Wróciliśmy dumni i ....padnięci :)) Obiad zjedliśmy do ostatniego okruszka :)))


Urodzinki naszych Dziewczynek :) Życzymy samych uśmiechów!!!!


Supełkowe zagadki

 

 

Jedne z naszym ulubionych zajęć, rytmika. Oprócz tego, że śpiewamy, tańczymy to również poznajemy różne instrumenty muzyczne.

Zabawa Karnawałowa 2017

Dzień Babci i Dziadka

Mniam, mniam, palce lizać...

 

Wyjazd do kina Helios na film pt."SING"

 

Wspólnie z Panią Marcellą przygotowujemy upominki dla naszych babć i dziadków

 

Bożonarodzeniowy koncert Filharmonii Świętokrzyskiej

 

Wraz z Panią Kasią oraz Panią Marzenką ćwiczyliśmy według metody Weroniki Sherborne

GRUDZIEŃ 2016

Mikołajki! Jednak Mikołaj istnieje.... choć niektórzy zdają się nie dowierzać.... :))))


Było letnie szaleństwo, czemu więc nie zimowe? Pani zima sprawiła nam przepiękną niespodziankę przyprowadzając do Kielc cudowną parę: Słońce i Szadź. Jakże mogliśmy odpuścić spacer w tak pięknych okolicznościach przyrody? Nie mogliśmy. Radośnie podziwialiśmy czary Pani Zimy. Pod koniec spaceru nawet bardzo radośnie :))

 

LISTOPAD 2016

29 listopada - szaleństwo andrzejkowe :)) wróżby, szarady i tańce....czego chcieć więcej? :)  Bawiliśmy się doskonale :)) Imiona wychodziły nam nieznane - na dzień dzisiejszy, ale za to butelka zatrzymywała się notorycznie na sercu - na pewno coś bardzo ważnego jest więc przed nami :)) a wosk....sami popatrzcie - i zobaczcie nasze najtajniejsze marzenia i nasze przeznaczenie ;)


 

Gość z Politechniki - pani profesor zdradziła nam kilka tajników, podobno bardzo trudnej fizyki. Nic trudnego - wszystkie doświadczenia udawały się nam doskonale....bo jesteśmy naukowcami-czarodziejami :)) trudne nazwy - zasada zachowania pędu....coś pięknego! poduszka magnetyczna - twarda, ale wisi w powietrzu! Eeeee.....fizyka jest fajna! :))

 

A to taka nasza chwila....wytchnienia :)))))))) Widać, że dzień był męczący i długi, prawda? :))))))

 

Rytmika - śpiewamy, tańczymy i doskonale się bawimy!!!


Ale się porobiło! Lekcje języka...włoskiego! Z najprawdziwszą Włoszką! Liczymy, śpiewamy, tańczymy.... Mamma mija! :)))))

 

PAŹDZIERNIK 2016

Tydzień zmysłów. Troszkę trudny, bardzo radosny i niesamowicie ciekawy :)

 

Pierwsza wyprawa do kina! Helios przywitał nas radośnie, choć ruchome schody niektórych lekko wystraszyły. Ale to tylko tak na momencik, następnym razem pojedziemy na nich na jednej nodze ;) W kinie zamieniliśmy się w aniołki - takiego skupienia podczas oglądania filmu nigdy na żadnej sali kinowej nie było :)) Później bawiliśmy się pod ogromnym ekranem w zagadki zgadywanki. Zero problemu :) Jesteśmy bajkowymi omnibusami :)))

a po kinie.....obowiązkowy popcorn! :) ale już w naszej sali.... następnym razem spróbujemy jak smakuje na terenie galerii ;)


Chwile pięknej, złotej jesieni zbyt szybko się skończyły.
Ale zdążyliśmy nazbierać listków i wykonać przepiękne prace malowane liśćmi :)

 

Nasze 4 lata udowadniają, że 4-latki potrafią dużo, dużo więcej niż mogłoby się wydawać.
Żadne zadanie nie jest zbyt trudne - jeśli tylko się chce :)


 

Owoce znamy, narzędzia mamy....no to robimy soczek! :) wyszedł przepyszny! mniam!

 

WRZESIEŃ 2016

I zaczęło się - jesteśmy o rok starsi a więc mamy nowe obowiązki. Fantastycznie! :)

 

Sport to zdrowie - start! i jeszcze chwila dla twórczości wielce artystycznej.... i chwila zasłużonego wypoczynku :)

 

Pogoda dopisuje - a więc jeszcze chwila szaleństwa... chwila? no, może dwie ;) :))

 

Wakacje minęły bardzo szybko....jakże chętnie odnaleźliśmy się znowu :)))


Poprawiony: piątek, 23 czerwca 2017 16:34