galeria grupy IV Email
Wpisany przez mgr Magdalena Radziszewska i dr Iwona Zielińska

Miesiąc rozpoczęliśmy od krótkiej lekcji historii - potrafimy już wyrecytować wierszyk o barwach narodowych, znamy kilka zabaw ludowych i nawet wiemy, że są tacy ludzie, o których mówimy BOHATEROWIE, którzy walczyli o naszą stolicę i nasz kraj. Pełną piersią, krok po kroku realizujemy poszczególne zadania z projektu edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała". A o to relacja z przygotowania kartki BohaterOn, którą wysłaliśmy ku pamięci, za wielką odwagę i poświęcenie, powstańcom warszawskim. Chwała Bohaterom!

Wiemy już, jakim skarbem dla zdrowia są warzywa i owoce. Ale nasze panie pokazały nam, że można robić z nimi cuda. Przeliczać, porównywać wielkość i ciężar, poznawać po smaku, kształcie czy zapachu. Gdy możemy uczyć się całym sobą, czas upływa nam przyjemniej. Pani Iwonka przeprowadziła z nami zajęcia matematyczne, a pani Madzia pobawiła się z nami w "zgaduj-zgadula". Ten tydzień był naprawdę ciekawy.

7 października świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. A żeby było radośnie i zdrowo, uczciliśmy ten dzień szklaneczką soku przygotowanego wspólnymi siłami i zaangażowaniem.

Mieliśmy przyjemność gościć naszą panią Kasię, która opowiedziała nam wiele o niepełnosprawności. Dziękujemy pani Kasiu, za tak wspaniale przekazaną wiedzę... Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy częściej.

Pierwsze spacery i zabawy na placu przedszkolnym.

Rozpoczęcie projektu "Mały miś w świetle wielkiej literatury" miało początek poprzez zaprzyjaźnienie się z dwoma bliźniakami - pluszowymi misiami Rufusem i Bryzą - którym imiona wymyśliły samodzielnie dzieci za pomocą metody burzy mózgów. W trakcie realizacji projektu dwa małe misie pomagały nam w zaprzyjaźnieniu się z salą i zasadami jakie panują w przedszkolu. Pomogły nam stworzyć kodeks przedszkolny, świętować Światowy Dzień Kropki oraz Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka.

Rufcio i Bryza to nasi codzienni towarzysze, którzy niebawem wyruszą w dalszą podróż poza mury naszego przedszkola.

Zabawy z darami jesieni to jedna z ciekawszych rzeczy, które można robić o tej porze roku.

A tak o to prezentowało się spotkanie i zajęcia z panią pielęgniarką - Iwonką Szumską.

Zdołaliśmy w tym miesiącu porozmawiać o tym, co to jest list i pocztówka. Wspólnymi siłami stworzyliśmy listy do naszych kolegów i koleżanek z innych przedszkoli, biorących udział w akcji "Przedszkolna pocztówka" i odważnym, dzielnym krokiem podążyliśmy na pocztę.

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 22:35