galeria grupy IV Email
Wpisany przez Iwona Zielińska   

 

Coraz więcej się u nas dzieje. Bardzo polubiliśmy zabawy z panią Anią na zajęciach rytmicznych. Bo tak się bawią, tak się bawią Leśne Jagódki...

Zajęcia z panią Marysią są równie ciekawe, język angielski nie jest nam straszny...

W dalszym ciągu zapoznajemy się z pracą stolikową, przełamujemy swoje obawy przed tym co wydaje się obce i zaczynamy czerpać z tego ogromną radość :)

 

Wrzesień, to dla naszych maluchów ciężki czas poznawania nowego otoczenia i przełamywania pierwszych życiowych trudności. Ale powoli poznajemy wszystkie obce zakamarki, nawiązujemy pierwsze przedszkolne przyjaźnie i stajemy się małymi zuchami. Tak jak to mówią słowa piosenki Marii Terlikowskiej:

"Jestem sobie przedszkolaczek,
nie grymaszę i nie płaczę,
na bębenku marsza gram,
ram tam tam, ram tam tam.

Mamy tu zabawek wiele,
razem bawić się weselej,
bo kolegów dobrych mam,
ram tam tam, ram tam tam.

Mamy klocki, kredki, farby,
to są nasze wspólne skarby,
bardzo dobrze tutaj nam,
ram tam tam, ram tam tam.

Kto jest beksą i mazgajem,
ten się do nas nie nadaje,
niechaj w domu siedzi sam,
ram tam tam, ram tam tam."

Poza zabawą nasze cudowne maluszki uczestniczą również w zajęciach, poznają różne zabawy, uczą się piosenek, tworzą swoje pierwsze prace plastyczne i uczestniczą aktywnie w życiu przedszkolnym. A my Panie, jesteśmy dumne z każdego ich postępu i każdego gestu zaciekawienia i zainteresowania.

Maluszki pięknie się wdrażają do wszystkiego, nie straszne im nawet wyprawy do innej sali - to mali bohaterowie z odważnymi, ciekawymi serduszkami. Sztuka o "Śpiącej Królewnie"  dała nam dużo wrażeń i pozytywnych emocji.

Poprawiony: poniedziałek, 30 października 2017 00:14