galeria grupy II Email
Wpisany przez Elżbieta Chudzik   

Witam rodziców w nowym roku szkolnym 2017/2018

5.09.2017 Z okazji urodzin Karolka, życzymy my wszystkiego najlepszego :)


 

15.09.2017 Świętujemy urodziny Ani :)

15.09.2017 Dzieciaki świetnie bawiły się podczas oglądania przedstawienia pt. "Śpiąca królewna" w wykonaniu aktorów z Krakowa20.09.2017 Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w cyklu zajęć na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, poznając podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze

26.09.2017 Podsumowaniem cyklu zajęć na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego był udział dzieci w widowisku artystycznym pt. "Przygoda Wacka" w wykonaniu uczniów z SP z Nowin

27.09.2017 Nasi mali przyrodnicy chętnie włączyły się w akcję"Sprzątania Świata" pod hasłem "Nie ma śmieci są surowce"

5.10.2017 Nasze dzieciaki świetnie bawiły się podczas wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego w Lisowie "ZOO Leśne Zacisze", gdzie poznały wiele nowych gatunków zwierząt oraz kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami. Po intensywnym zwiedzaniu dzieci miały chwilę relaksu na placu zabaw.

10.10.2017 „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Dzieciaki świetnie bawiły się podczas robienia sałatki owocowej i ”szaszłyków” dla rodziców. Sałatka i szaszłyki smakowały wybornie.


11.10.2017 Dzieci oglądały spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Edukacyjnego z Warszawy pt. „Król lasu” w WDK Kielce. Podczas przedstawienia przedszkolaki w sposób ciekawe, a zarazem zabawny poznawały zagadnienia dotyczące działań na rzecz ochrony przyrody.


17.10.2017 Nasze dzielne przedszkolaki udały się na profilaktyczny przegląd stomatologiczny do gabinetu stomatologicznego znajdującego się w SP nr 12 przy ul. Wspólnej 17. W trakcie oczekiwania da badania dzieciaki świetnie bawiły się na sali gimnastycznej. Na zakończenie uczestniczyły w krótkiej prelekcji pani pielęgniarki dotyczącej prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Za odwagę podczas badania otrzymały drobne upominki.18.10.2017 Nasze przedszkolaki wybrały się na jesienny spacer. Jego celem było poszukiwanie darów jesieni.25.10.2017 Przedszkolaki uczestniczyli w specjalnym pokazie filmu "Emotki". Tematem przewodnim były "EMOCJE", a gościem specjalnym Energetyczne Centrum Nauki Parku Technicznego w Kielcach, który przygotował specjalny pokaz "Poczuj chemię". Podczas pokazu dzieci oglądały ciekawe doświadczenia oraz wzięły udział w grach i konkursach. Na zakończenie otrzymały drobne upominki.

30.10.2017 odbył się koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej pt.,,Jesienny koncert". Podczas koncertu dzieci zapoznały się z nowym instrumentem- akordeonem.7.11.2017

Dzieciaki z naszej grupy wybrały się na spektakl Teatru Form ,,Art"pt.,,O psie Kasztanie, który został detektywem". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.

20.11.2017 nasze Przedszkole odwiedzili specjalni goście: Fundacja Vive Serce Dzieciom oraz przedstawiciele Wydawnictwa Mac z zajęciami pt.,, Dbam o świat od najmłodszych lat"  w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów.

Nasza grupa zajęła zaszczytne I MIEJSCE  w akcji ,,Idzie zima pomagamy zwierzętom w Nowinach i Dyminach". Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom o wrażliwych sercach.

29.11.2017

Dzieciaki z naszej grupy świetnie bawiły się podczas ,,Zabawy Andrzejkowej", która była pełna magii oraz czarów..

4.12.2017

Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przedszkolaki wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycielki: M. Kucharską i K. Wrońską. Przybliżyły one wiedzę na temat niepełnosprawności wśród dorosłych i dzieci.

 

6.12.2017

Bliskie spotkanie z Mikołajem: najpierw w kinie Helios przed seansem ,,Star", a następnie w przedszkolu. Dzieci zaprezentowały piĘhkną piosenkę , a Michasie zagrała na skrzypcach utwór ,,Hej, ho, hej, ho"...

Przedszkolaki z naszej grupy z okazji podsumowania akcji ,,Szlachetna paczka" zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w tak szlachetną akcję.

13.12.2017

Nasze przedszkole wzięło udział w Turnieju Wiedzy Przyrodniczej ,,Cztery Pory Roku". Naszą grupę reprezentowała Ania, gdzie oprócz zadań turniejowych była wspaniała zabawa, jak również spotkanie z Mikołajem. Gratulujemy zwycięstwa...

Grudzień 2017

Wolontariusze z klas I Technikum Ekonomicznego nr.5 w Kielcach w ramach projektu UE przygotowali przedstawienie jasełkowe z aktywnym udziałem dzieci z naszej grupy...

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Pani Dorota Mroczek, autorka książek dla dzieci. Za wizytę serdecznie dziękujemy.

Grudniowy koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej

Wszystkiego najlepszego dla Milusi z okazji urodziin

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym i wykonanie przepięknych dekoracji świątecznych