galeria grupy II Email
Wpisany przez Elżbieta Chudzik   

Witam rodziców w nowym roku szkolnym 2017/2018

5.09.2017 Z okazji urodzin Karolka, życzymy my wszystkiego najlepszego :)


 

15.09.2017 Świętujemy urodziny Ani :)

15.09.2017 Dzieciaki świetnie bawiły się podczas oglądania przedstawienia pt. "Śpiąca królewna" w wykonaniu aktorów z Krakowa20.09.2017 Dzieci z naszej grupy uczestniczyły w cyklu zajęć na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, poznając podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze

26.09.2017 Podsumowaniem cyklu zajęć na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego był udział dzieci w widowisku artystycznym pt. "Przygoda Wacka" w wykonaniu uczniów z SP z Nowin

27.09.2017 Nasi mali przyrodnicy chętnie włączyły się w akcję"Sprzątania Świata" pod hasłem "Nie ma śmieci są surowce"

5.10.2017 Nasze dzieciaki świetnie bawiły się podczas wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego w Lisowie "ZOO Leśne Zacisze", gdzie poznały wiele nowych gatunków zwierząt oraz kolorowe ptactwo z pięknymi pawiami. Po intensywnym zwiedzaniu dzieci miały chwilę relaksu na placu zabaw.

10.10.2017 „Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Dzieciaki świetnie bawiły się podczas robienia sałatki owocowej i ”szaszłyków” dla rodziców. Sałatka i szaszłyki smakowały wybornie.


11.10.2017 Dzieci oglądały spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Edukacyjnego z Warszawy pt. „Król lasu” w WDK Kielce. Podczas przedstawienia przedszkolaki w sposób ciekawe, a zarazem zabawny poznawały zagadnienia dotyczące działań na rzecz ochrony przyrody.


17.10.2017 Nasze dzielne przedszkolaki udały się na profilaktyczny przegląd stomatologiczny do gabinetu stomatologicznego znajdującego się w SP nr 12 przy ul. Wspólnej 17. W trakcie oczekiwania da badania dzieciaki świetnie bawiły się na sali gimnastycznej. Na zakończenie uczestniczyły w krótkiej prelekcji pani pielęgniarki dotyczącej prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. Za odwagę podczas badania otrzymały drobne upominki.18.10.2017 Nasze przedszkolaki wybrały się na jesienny spacer. Jego celem było poszukiwanie darów jesieni.25.10.2017 Przedszkolaki uczestniczyli w specjalnym pokazie filmu "Emotki". Tematem przewodnim były "EMOCJE", a gościem specjalnym Energetyczne Centrum Nauki Parku Technicznego w Kielcach, który przygotował specjalny pokaz "Poczuj chemię". Podczas pokazu dzieci oglądały ciekawe doświadczenia oraz wzięły udział w grach i konkursach. Na zakończenie otrzymały drobne upominki.

30.10.2017 odbył się koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej pt. ,,Jesienny koncert". Podczas koncertu dzieci zapoznały się z nowym instrumentem- akordeonem.


7.11.2017 Dzieciaki z naszej grupy wybrały się na spektakl Teatru Form ,,Art"pt.,,O psie Kasztanie, który został detektywem". Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.

20.11.2017 Nasze Przedszkole odwiedzili specjalni goście: Fundacja Vive Serce Dzieciom oraz przedstawiciele Wydawnictwa Mac z zajęciami pt.,, Dbam o świat od najmłodszych lat"  w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów.

Nasza grupa zajęła zaszczytne I MIEJSCE  w akcji ,,Idzie zima pomagamy zwierzętom w Nowinach i Dyminach". Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom o wrażliwych sercach.

29.11.2017 Dzieciaki z naszej grupy świetnie bawiły się podczas ,,Zabawy Andrzejkowej", która była pełna magii oraz czarów..

4.12.2017 Z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przedszkolaki wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycielki: M. Kucharską i K. Wrońską. Przybliżyły one wiedzę na temat niepełnosprawności wśród dorosłych i dzieci.

 

6.12.2017 Bliskie spotkanie z Mikołajem: najpierw w kinie Helios przed seansem ,,Star", a następnie w przedszkolu. Dzieci zaprezentowały piękną piosenkę, a Michasie zagrała na skrzypcach utwór ,,Hej, ho, hej, ho"...

Przedszkolaki z naszej grupy z okazji podsumowania akcji ,,Szlachetna paczka" zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w tak szlachetną akcję.

13.12.2017 Nasze przedszkole wzięło udział w Turnieju Wiedzy Przyrodniczej ,,Cztery Pory Roku". Naszą grupę reprezentowała Ania, gdzie oprócz zadań turniejowych była wspaniała zabawa, jak również spotkanie z Mikołajem. Gratulujemy zwycięstwa...

Grudzień 2017 Wolontariusze z klas I Technikum Ekonomicznego nr.5 w Kielcach w ramach projektu UE przygotowali przedstawienie jasełkowe z aktywnym udziałem dzieci z naszej grupy...

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Pani Dorota Mroczek, autorka książek dla dzieci. Za wizytę serdecznie dziękujemy.

Grudniowy koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej

Wszystkiego najlepszego dla Milusi z okazji urodziin

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym i wykonanie przepięknych dekoracji świątecznych

10.01.2018 Urodzinki Aleksandry życzymy wszystkiego najlepszego

12.01.2018 W Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach dzieciaki świetnie się bawiły poznając zwyczaje związane z karnawałem na całym świecie. Na zakończenie wykonały pięknie maski karnawałowe.

17.01.2018 Świętujemy urodzinki Oliwki życząc jej wszystkiego najlepszego.

19.01.2018 Świętujemy urodzinki Oliwierka życząc mu wszystkiego najlepszego

20.01.1018 Gratulujemy naszej Michasi zajęcia II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki, życząc kolejnych sukcesów..

22.01.2018 W tym dniu obchodziliśmy Święto Naszych Kochanych Babć i Dziadziusiów . Dzieci pięknie zaprezentowały się w programie artystycznym ,,Bajki naszych Kochanych Babć i Dziadziusiów", a na zakończenie wręczyły naszym gościom własnoręcznie wykonane prezenty.

29.01.2018 Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Maksymiliana życzą koleżanki i koledzy

Odwiedziliśmy Wojewódzki Dom Kultury, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt.,,Dorotka w krainie Oz", który bardzo się naszym przedszkolakom podobał...


05.02.2018 Dzieciaki z naszej grupy świetnie się bawiły podczas seansu filmowego pt. „Fernando” w kinie Helios w Galerii Echo.Po spektaklu firmowym przedszkolaki wybrały się do „Krainy Świętego Mikołaja”.06.02.2018 W przedszkolu odbył się X konkurs „Z piosenką weselej”. Nasza Michalinka była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. 09.02.2018 „Dziś w przedszkolu bal nie lada” – nasze dzieciaki zmieniły się w piękne wróżki, królewny, batmanów oraz w inne postacie bajkowe. W trakcie zabawy nie zabrakło konkursów i dobrej muzyki.

15.02.2018 Gratulujemy Michalinie, laureatce w kategorii instrumentalistów w konkursie „Pasje i talenty” organizowanym przez MDK Kielce.

28.02.2018
Z okazji XXI Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrowni dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym "Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni", na którym świetnie się bawiły.02.03.2018
Dzieciaki z naszej grupy wybrały się ma wycieczkę do Manufaktury Słodyczy w Kielcach. Zapoznały się tam z magicznym sposobem powstawania lizaków i cukierków z karmelu, które własnoręcznie wykonywały. Na zakończenie otrzymały dyplom "Małego Karmelarza".


08.03.2018
Dziś świętujemy urodzinki Oskarka życząc mu wszystkiego najlepszego.


16.03.2018
Dzieciaki z naszej grupy wybrały się do Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach na zajęcia pt. "W poszukiwaniu króliczka Wielkanocnego". Dzieci w ciekawy sposób poznawały zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi z całej Europy. Na zakończenie poszukiwały ukryte przez zajączka "jajeczka" oraz brały udział w zawodach. Było wiele radości.

23.03.2018
Gratulacje dla Amelki za wykonanie pięknej pracy plastycznej na międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "smacznie, zdrowo, kolorowo".24.03.2018
Ponownie gratulujemy naszej koleżance Michasi za zajęcie III miejsca w XII Miejskim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków.

Koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej

 

05.04.2018
Dziś świętujemy urodzinki Amelki i życzymy jej wszystkiego najlepszego :)

 

06.04.2018
Dzieciaki z naszej grupy wzięły udział w Światowym Dniu Zdrowia, który odbył się w naszym przedszkolu. Pięknie zaprezentowały się  swoim  hasłem promując zdrowy styl życia.09.04.2018

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dzieciaki z naszej grupy wzięły udział w spotkaniu prowadzonym przez nauczycielki z naszego przedszkola, dzięki któremu został im przybliżony temat dzieci niepełnosprawnych z autyzmem.W dniach 6-14.04.2018 nasze przedszkolaki wzięły udział  w zajęciach  promujących "Zdrowy styl życia" prowadzonych przez pielęgniarkę przedszkolną. Jedne z nich "Ruch to zdrowie".

18.04.2018
Urodzinki Nikolasa, składamy życzenia wszystkiego najlepszego :)

20.04.2018
Michasia z naszej grupy wzięła udział w międzyprzedszkolnym konkursie logopedycznym „Wierszyki  łamiące język” pod patronatem Prezydenta Miasta Kielc. Gratulujemy II miejsca.

23.04.2018
Z okazji Dnia Ziemi nasze dzieciaki postanowiły posprzątać najbliższe otoczenie naszego przedszkola.

24.04.2018
Dzieciaki z naszej grupy wraz z innymi kieleckimi przedszkolami wybrały się na warsztaty terenowe w poszukiwaniu złego czarodzieja, który chciał zniszczyć planetę Ziemię. Dzięki zaciętej rywalizacji pokonały go na 100 lat. Organizatorem był zarząd LOP Kielce.

26.04.2018
Urodzinki  Kingi i Mai, sto lat, sto lat i wszystkiego najlepszego co tylko sobie życzycie :)

27.04.2018
Urodzinki Grzesia, życzymy sto lat i spełnienia marzeń :)


28.05.2018
Dzieciaki świetnie bawiły się podczas wycieczki do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie.