galeria grupy I Email
Wpisany przez Aneta Długosz   

CZERWIEC

Festyn organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody - ,,Wyprawa po skarby przyrody". Były i czarownice i Zbój Madej, Baba Jaga, Jąś i Małgosia, Jaskinia Strachu, zabawy z animatorem, bańki, zadania i konkursy organizowane przez LOP, zabawy na dmuchańcach, przeciąganie liny, rzucanie do celu, układanie literek, zabawy z Angry Birds, wyprawa na statku pirackim oraz poczęstunek. Dzieciaczki wróciły zmęczone i zadowolone, niektóre chciały nawet wracać do Jaskini strachu....Szkoda, że za rok nie wrócimy tam wszyscy.....

 

 

Chochliczki przy pracy- szykujemy portret ,,Matki Natury" na festyn Ligi Ochrony Przyrody

Jeden dzień, a podwójne urodzinki - świętujemy urodzinki dwóch Kubusiów. Składamy im najlepsze życzenia samych pogodnych i szczęśliwych dni :D

 

Miesiąc czerwiec rozpoczęliśmy od świętowania Dnia Dziecka w kinie Helios razem ze Smerfami...

MAJ

Świętujemy urodzinki Ignasia, któremu życzymy 100 latek :D

Z okazji DNIA MAMY i TATY mieliśmy przyjemność gościć Rodziców w przedszkolu. Chochliczki specjalnie szykowały się na tę Uroczystość. Mamy nadzieję, że Rodzicom podobał się nasz występ :D

 

 

Świętujemy urodzinki Kalinki składając jej najlepsze życzenia :D

Grupa I była na zajęciach w Lidze Ochrony Przyrody. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu owadów, mieliśmy okazję przymierzyć okulary, które pokazywały nam w jaki sposób widzą owady. Pani Beata wyłoniła też grupę dzieci, które najlepiej pracowały i wykonywały poszczególne zadania. Wszyscy wyszliśmy z nagrodami i dużą wiedzą odnośnie życia owadów.

W przedszkolu gościło kino sferyczne przybliżając nam Kosmos.


KWIECIEŃ 2017

Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr. 33 na specjalne zaproszenie dzieci z Ekopatrolu, które przygotowały Akademię pt. ,,Święto Ziemi". Akademia bardzo nam się podobała, dzięki niej nasze Chochliczki dowiedziały się w jaki sposób możemy dbać o naszą Planetę. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę pt. ,,Tęcza".

Świętujemy urodzinki Grzesia, składając mu najlepsze życzenia :D

Przedszkolaki z gr. I odwiedziły Multikino. Mieliśmy okazję wejść do ,,tajemniczych miejsc" niedostępnych innym oglądającym: zwiedziliśmy projektornię, przymierzyliśmy strój ochronny służący obsłudze, spróbowaliśmy zrobić własny popcorn. Oczywiści obejrzeliśmy też film, kolejny z naszej ulubionej serii pt.,,Kacper i Emma na safari". Na koniec naszej wizyty w kinie nasze przedszkolaki zostały uroczyście pasowane na Kinomaniaków.

Nasze Chochliczki uczestniczyły w cyklu zajęć ,,Dlaczego mówisz, że jestem inny" mający na celu uświadomienie dzieciom potrzeb i ograniczeń osób niepełnosprawnych. Zajęcia prowadziły Panie: Marzenka i Kasia, którym serdecznie dziękujemy za uwrażliwienie nas na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Nasze przedszkole odwiedzili trenerzy z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Gemik", organizując naszym Przedszkolakom test sprawnościowy. A oto nasi zwycięzcy, którym serdecznie gratulujemy.

 

MARZEC 2017

29.03.2017 nasze Chochliczki odwiedziły Wojewódzki Dom Kultury uczestnicząc w przedstawieniu Warszawskiego Teatru Edukacyjnego pt.,,Zajączkowe niespodzianki". Spektakl spodobał się naszym Przedszkolakom.

Wspólnie z innymi przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych świętowaliśmy Powitanie Wiosny. Zabraliśmy naszą ,,Chochlikową " Marzannę by wraz z z nią przemaszerować ulicą Sienkiewicza aż do Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie czeka na nasze smsy w konkursie na Najpiękniejszą Marzannę.

Świętujemy urodzinki Pauli składając jej najlepsze życzenia:D

 

10.03.2017 nasze przedszkole odwiedził Teatr ART- Re z Krakowa z przedstawieniem pt.,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

8 marca panie przygotowały niespodzianki dla całej grupy, a szczególnie dla naszych Małych ,,Kobietek" :D

Zabawa rozpoczęła się od słodkiego poczęstunku

....kalambury to zabawa w której nasze przedszkolaki są znakomite,

... a na koniec gry i zabawy; najwięcej radości sprawiła nam zabawa w Wygibajtusa.

 

WITAMY PO WAKACJACH...

 

ROZPOCZYNAMY KOLEJNY ROK NAUKI, PRACY I  ZABAWY JAKO 6- LATKI

WRZESIEŃ 2016

Nasze zabawy na placu przedszkolnym- korzystamy z pięknego słoneczka...


Poznajemy zasady ruchu drogowego. Praca grupowa- skrzyżowanie.

Świętujemy urodziny: Ewci, Pauli i Kacperka


Gr.I wzięła udział w konkursie plastycznym ,,Komunikacja moich marzeń" , którego rozstrzygnięcie odbyło się 22.IX. 2016 na dworcu PKS. Dzieciaki świetnie się bawiły razem klaunami i innymi uczestnikami konkursu. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało upominek.Świętujemy urodzinki Gabrysi..


Wszystkim jubilatom życzymy wiele zdrówka, szczęścia, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wspaniałych prezentów.

 

28.09.2016 grupa I brała udział w Ogólnopolskiej akcji  Sprzątanie świata pod hasłem Podaj dalej...Drugie życie odpadów


Świętujemy urodzinki Stasia - składając mu najlepsze życzenia..

Dziewczynki z grupy I   wraz z paniami zorganizowały wspólną zabawę z okazji Dnia Chłopaka- wszystkim naszym chłopcom składamy same najlepsze życzenia

PAŻDZIERNIK

3.X.2016 całą grupą byliśmy w Filharmonii  Świętokrzyskiej na spektaklu pt.,,Przygody Kogla i Mogla.

To nasz grupowy JEŻYK, który będzie reprezentował naszą grupę na konkursie ,,Eko Ludek". Mamy nadzieję, że spodoba się jury.

Świętujemy urodzinki Filipka , któremu składamy najlepsze życzenia


Poznając różne owoce postanowiliśmy zabawić się w kucharzy i przyrządziliśmy szaszłyki owocowe. Roboty było co niemiara, ale jaki smakowity efekt...

W pażdzierniku gr.I wybrała się do kina Helios na film pt. ,,Sekretne życie zwierzaków domowych".


Świętujemy urodzinki Oliwierka składając mu najlepsze życzenia...


Cały tydzień rozmawiamy o tym: Co robić ,jak żyć, jak się odżywiać, aby być zdrowym. Swoją ogromną wiedzą dzieli się z nami mgr. Iwona Szumska nasza kochana pani Pielęgniarka. Wszystkie Chochliki są jej ogromnie wdzięczne za poświęcony nam czas, przekazaną wiedzę oraz wspólnie zabawy i konkursy.


Uczymy się wybierać zdrowe produkty i tworzyć z nich nasze Talerzyki Zdrowia.

Świętujemy urodzinki Olci składając jej najlepsze życzenia...

Nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Filharmonii  Świętokrzyskiej z koncertem pt.,,Jesień".

Malujemy, rysujemy Swoje Marzenia na konkurs plastyczny ogłoszony przez Osiedlowy Klub Kultury KSM ,,Słoneczko" i mamy nadzieję, że nasze marzenia jury się spodobają...

Gdyby ktoś miałby wątpliwości jak smakuje nam obiad :D

Dzisiaj po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszej grupie p. mgr Iwonę Szumską - naszą kochaną panią pielęgniarkę . Poruszyliśmy bardzo ważny temat- czystości, uczyliśmy się myć rączki na 5!!!. Dziękujemy za poświęcony nam czas, przekazaną wiedzę i wspólne zajęcia. Zapraszamy na kolejne :D

Kończąc cykl naszych zajęć o zdrowiu p. Iwonka wraz z paniami przygotowały niespodziankę - własnoręcznie zrobiony sok owocowo- warzywny. Każdy sam dobierał składniki. Szklanki po soku zostały całkiem puste, to najlepiej świadczy o tym jak nam smakowało. Dziękujemy pani Iwonko: D.Pani Iwonka ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieciaczków z grupy I. A oto szanowni nagrodzeni wraz ze swoimi dyplomami i nagrodami:D


LISTOPAD 2016

Świętujemy urodziny Tomaszka, któremu składamy najlepsze życzenia:D

22.11.2016 gr.I była w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś na przedstawieniu pt.,,Wilk i Czerwony Kapturek". Po zakończonym przedstawieniu odwiedziliśmy pracownię plastyczną, gdzie poznaliśmy poszczególne etapy powstawania lalek teatralnych, różne rodzaje lalek oraz sposoby ich animacji. Jednak największą ,,frajdę' naszym przedszkolakom sprawiło bycie aktorem i animatorem lalek.

22.11.2016 odbył się Turniej Przyrodniczy Przedszkolaków : ,,Przyroda w czterech porach roku". Nasze przedszkole reprezentowali:                         -- --  - Antosia Wiącek gr. I, Amelka Nosek gr.II, Adaś Jaworski gr.II. Jesteśmy bardzo dumni z reprezentantki naszej grupy. GRATULUJEMY:D.

Na zdjęciu Tosia z pracami wykonanymi podczas konkursu.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za wsparcie naszej przedszkolnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Dyminach. Oto nasi Mali-Wielcy ofiarodawcy o Ogromnych Serduszkach.

Świętujemy urodzinki Alusi składając jej najlepsze życzenia:D

Świętujemy urodzinki Mikołajka życząc mu samych najwspanialszych dni :D


29.11.2016 w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Były oczywiście wróżby oraz tańce. Tak się bawi grupa I....

GRUDZIEŃ

Miesiąc grudzień rozpoczęliśmy od ubrania naszej grupowej choinki. Bardzo dziękujemy Wszystkim Rodzicom za podarowane bombki, łańcuchy, kolorowe lampki na choinkę . Dzięki temu mamy piękne drzewko i już Mikołaj może nas odwiedzić. Nasze dzieciaczki a utęsknieniem na niego czekają:D

6.XII.2016 grupa I odwiedziła kino Helios. Oglądaliśmy film pt.,,Magiczne święta Kacpra i Emmy". Film bardzo się dzieciaczkom naszym podobał, a po filmie czekała na nich niespodzianka w osobie Świętego Mikołaja oraz prezenty.

Oczywiście nasze przedszkole nie ominęła też osoba Świętego Mikołaja. Dzieci zaśpiewały naszemu Gościowi piosenkę oraz powiedziały wierszyk. Dostały prezenty do zabawy w przedszkolu (zdjęcie drugie), jak również prezenty do domu.

9.12.2016 odwiedziliśmy Osiedlowy Klub Kultury Słoneczko. Dzieci z grupy Chochliki brały udział w konkursie plastycznym i dwoje z naszych przedszkolaków otrzymało wyróżnienia: Michasia Kmieć i Staś Stawecki. Zwycięzcom gratulujemy, tym bardziej, że prace oceniali plastycy :D.

Nasze Przedszkolaki nie zostają obojętne na los innych dzieci, potrafią dzielić się z innymi. Oto uczestnicy akcji pod hasłem: ,, Mikołaj kocha wszystkie dzieci". Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Świętujemy urodzinki Michasi, Filipka G.,Łukaszka składając najlepsze życzenia :D

Z koncertem Kolęd i Pastorałek odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej.

STYCZEŃ 2017

Rozpoczynamy Nowy Rok Kalendarzowy, a co się wydarzy u naszych CHOCHLICZKÓW wkrótce się okaże.....

Nasze Chochliczki mają dobre serduszka troszczą się o słabszych od siebie. Ponieważ napadało dużo śniegu, postanowiły dokarmić ptaszki. BRAWO DZIECIACZKI- to prawdziwi przyjaciele przyrody.

19.01.2017 grupa I odwiedziła kino Helios. Oglądaliśmy film pt.,,Kacper i Emma zimowe wakacje".Film był bardzo interesujący, poruszył temat bycia odważnym. Po seansie dzieci miały zabawy, zagadki, tańce z animatorem. Na koniec otrzymały podarunki od kina Helios.

20.01.2017 Mieliśmy w przedszkolu wspaniałych gości- odwiedzili nas BABCIE I DZIADZIUSIE.

SĄ TAKIE DWA DNI

JEDYNE DNI W ROKU

TO ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

ŁZA SIĘ KRĘCI W OKU

WIĘC DLA BABCI SŁOŃCE MAMY

I CAŁUSKI DLA DZIADZIUSIA

DZIŚ ŻYCZENIA WNUCZEK SKŁADA

I PIOSENKĘ ŚPIEWA WNUSIA

Była super zabawa na naszym Przedszkolnym Balu Karnawałowym był oczywiście DJ, bańki, nie zabrakło również śniegu czy cukierkowego deszczu  ...LUTY

21.II.2017 do naszego przedszkola przyjechali muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej z koncertem pt. ,,Magiczne dźwięki". Muzycy nauczyli nas kilku pozycji baletowych, a nasza Tosia została dyrygentem:D...


22.II.2017 mieliśmy okazję podziwiać i dotknąć egzotyczne zwierzątka.


23.II.2017 odbył się X Wewnątrz przedszkolny konkurs ,,Z piosenką weselej". Naszą grupę reprezentowali : Michasia, Lenka i Kacperek.


Dzieci piosenką pt. ,,Wielka wyprawa" wyśpiewały I miejsce w kategorii dzieci starszych, zespołów. Na zdjęciu poniżej widać punktację Same Piąteczki :D :D :D ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY PODWÓJNYCH NAGRÓD : ZA STROJE ORAZ ZA PIĘKNIE ZAŚPIEWANĄ PIOSENKĘ :D

Proszę bardzo jakie mamy dzielne przedszkolaczki: same siadają na fotel, pięknie, szeroko buźki otwierają i nic, a nic się nie boją. Przecież to wizyta u bardzo miłej Pani Stomatolog, która uczy jak dbać o nasze ząbki :D


02.03.2017 nasze Kochane Przedszkolaczki odwiedziły Teatr Lalki i Aktora Kubuś. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały sztukę o przyjaźni Kaja

i Gerdy pt. ,,Królowa śniegu".