galeria grupy V Email
Wpisany przez Magdalena Radziszewska   

Marzec 2018

Świętujemy urodzinki Natalki składając jej najlepsze życzenia..

 

Luty 2018

Spotkanie z ciekawym gościem - panią pielęgniarką Iwona Szumska. Zapoznanie z pięcioma zasadami zdrowego trybu życia. Słuchanie opowiadania o "Piątulce Zdrowulce". Wpólne zabawy z panią Iwonką.


 

Styczeń 2018

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, to był niezapomniany występ i niezapomniany czas. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla wszystkich ukochanych Babć i Dziadków. 100 lat!

W styczniu Zuchy wyruszyły również zapoznać  się z karnawałem na całym świecie. Podczas wycieczki do Muzeum Dialogu Kultur dzieci oglądały filmy i zdjęcia na temat karnawału w różnych kulturach, wałach zajęć "Świat na opak. Karnawał na świecie". Podsumowaniem zajęć było samodzielne wykonanie maski karnawałowej.


Urodziny Leny!

Zabawa, życzenia, tron, korona oraz słodkie przyjemności. Sto lat Lenko!

 

Wycieczka do WDK na przedstawienie teatralne pt. "Czarnoksiężnik z Krainy Oz".

 

 

Dokarmiamy ptaki.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które wsparły smakołykami ptaki z naszej okolicy. Przysmaki wiszą niemal w każdym kącie naszego ogrodu przedszkolnego.

 

Grudzień 2017

Jak Święta Bożego Narodzenia to i pierniczki , dla Zucha to nie problem....

Muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej odwiedzili nasze przedszkole z ,,Zimowym koncertem".

Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Pani Dorota Mroczek, autorka książek dla dzieci. Za wizytę serdecznie dziękujemy. Czekamy na kolejne.


Wolontariusze z klas I Technikum Ekonomicznego nr.5 w Kielcach w ramach projektu UE przygotowali przedstawienie jasełkowe z aktywnym udziałem dzieci z naszej grupy...

Nasze przedszkole wzięło udział w Turnieju Wiedzy Przyrodniczej ,,Cztery Pory Roku". Naszą grupę reprezentowała Marysia, gdzie oprócz zadań turniejowych była wspaniała zabawa, jak również spotkanie z Mikołajem. Gratulujemy zwycięstwa...


Z okazji Dnia Niepełnosprawnych dzieciaczki wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez Panie: Kasię i Marzenkę, które nie tylko opowiadały o osobach niepełnosprawnych, ale też uczyły kilku słów w języku migowym

Zakończyliśmy Akcję Szlachetna Paczka BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM ZA OGROMNE SERCE OKAZANE POTRZEBUJĄCYM.


Jak Mikołajki,  to oczywiście na naszej grupie, gdzie Mikołaj wysłuchał pięknie przez dzieci zaśpiewanej piosenki i zostawił prezenty dla naszych milusińskich...

Zuszki odwiedziły kino Helios. Oglądały piękną i wzruszającą historię narodzin Jezusa. Film podobał się nie tylko dzieciaczkom, ale i paniom.

Listopad 2017

Świętujemy urodzinki Wiktorka, któremu życzymy wszystkiego najlepszego :D

Dziś w przedszkolu Wielkie Czary to Andrzejki do nas zawitały, a wraz z nim wróżb i tańców cała moc. ,,Czary, mary, czary, mary niech się spełnią Andrzejkowe czary".

W tym tygodniu odwiedziła nas Pielęgniarka- Pani Iwonka z zajęciami o ,,Piątulce Zdrowulce". Dzięki nim Zuchy poznały pięć zasad zdrowego życia oraz rozwiązały krzyżówkę i dowiedziały się jak chronić się przed zarazkami i chorobami.

SERDECZNIE PANI IWONCE WSZYSTKIE ZUSZKI DZIĘKUJĄ I ZAPRASZAJĄ NA KOLEJNE ZAJĘCIA:D.

Kto powiedział, że malowanie jest ,,nudne" Zuszki udowodniły, że to nieprawda- malują, mieszają, zastanawiają się jaki kolor wyjdzie i mają przy tym ogromną frajdę.

Dziękujemy wszystkim Wspaniałym Rodzicom oraz Dzieciaczkom za wsparcie naszej akcji ,,Idzie zima- pomagamy zwierzętom w Nowinach i Dyminach".

Odwiedzili nas specjalni goście: Fundacja Vive Serce Dzieciom oraz Wydawnictwo Mac Edukacja przybliżając nam zagadnienia ekologii z zajęciami pt.

,, Dbam o świat od najmłodszych lat" w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów. Za ciekawe zajęcia oraz zachęcanie nas do dbania o środowisko- SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.


 

,, My Zuszki jesteśmy, zdrowo odżywiać się chcemy" - a oto dowód najpierw ciężka praca przy przygotowaniu zdrowego koktailu, a potem próbowanie. Udało się, smakowało wybornie, niektórym aż czterokrotnie.....

W naszej grupie gościmy Wolontariusza z Macedonii - Metody'ego.

Wybraliśmy się do Exbudu na przestawienie pt.,,O psie Kasztanie, który został detektywem" . Spektakl bardzo się podobał naszym Zuszkom.

PAŹDZIERNIK 2017

Nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej z koncertem pt.,,Jesienny koncert". Dzieci miały okazję dowiedzieć się również wielu ciekawostek o akordeonie.

Kino i doświadczenia chemiczne? Czemu nie Zuszki oprócz filmu Emotki uczestniczyły w pokazie doświadczeń organizowanym przez Energetyczne Centrum Nauki. Najbardziej podobał się dzieciaczkom wybuchający wulkan i pompowanie balonów bez użycia powietrza...to były ciekawe doświadczenia.

Pani Kasia jak obiecała, tak słowa dotrzymała i Zuszki z kolejną porcją zabaw i ćwiczeń odwiedziła ...Czekamy na kolejne odwiedziny i wspaniałą zabawę

Zuszki korzystają z pięknej jesiennej pogody i zbierają  śliczne jesienne listki do dekoracji naszej sali

W czasie gdy jedni byli z wizytą u dentysty, inni mieli okazję troszkę poćwiczyć..

Jak Zuch, to Zuch nawet dentysty się nie boi... A jak buziaczka otwiera żeby pani Doktor mogła wszystkie ,,robaczki" zobaczyć...

Przedstawienie w WDK pt.,,Król lasu"

A oto nasze ZUSZKI w akcji: same robią pyszne, zdrowe kanapeczki i same zjadają... a jak smakują, jak  żadne inne:D

Nasza Kochana Pani Jwonka odwiedziła nas z kolejną ,,porcją" bardzo ważnych wiadomości, tym razem na temat witamin i ich znaczenia dla naszego zdrowia. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i wspaniałą zabawę i zapraszamy na kolejne wizyty :D

Naszą październikową jubilatką była Izabelka, której składamy najlepsze życzenia:D

5 października w ramach tygodnia zdrowia i zdrowego żywienia robiliśmy sałatkę owocową. Pracy było wiele, ale jaka satysfakcja z własnoręcznie znakomicie wykonanej pracy :D

2.X.2017  naszą grupę odwiedziła Pani pielęgniarka mgr Iwona Szumska w ramach autorskiego projektu ,,Zdrowie na 5". Mieliśmy okazję przypomnieć sobie zasady zdrowego żywienia oraz uzupełnić piramidę. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i przekazaną wiedzę i zapraszamy na kolejne :D.

WITAMY SERDECZNIE PO WAKACJACH - wrzesień 2017

29.09.2017 byliśmy z wizytą w Lisowie Wygwizdowie, gdzie zwiedzaliśmy ZOO i świetnie się bawiliśmy na placu zabaw, parku linowym....28.09.2017 grupa V odwiedziła Miejską Bibliotekę , gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. ,,Las naszym domem"


26.09.2017  nasze Przedszkole odwiedzili uczniowie ze SP w Nowinach z przedstawieniem pt.,,Droga Wacka do szkoły". Za przybliżenie nam zasad ruchu drogowego Serdecznie Dziękujemy......


25.09.2017 Grupa V uczestniczyła w Ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata"

część z nas nie tylko sprzątała, ale też dbała, by na wiosnę było pięknie i sadziła  ,,cebulki" wiosennych kwiatów...

19 września odwiedziła nas nasza  Kochana Pani Kasia :D Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach ruchu rozwijającego W. Sherborne.,, Zuszki "świetnie  się bawiły . Zapraszamy Panią Kasię na kolejne:D....

Nasze Przedszkole odwiedzili Aktorzy z Krakowa z przedstawieniem pt.,, Śpiąca królewna".

 

Świętujemy urodzinki Bartoszka :D

Świętujemy urodzinki Gabrysia :D

Nasze zabawy na placu przedszkolnym...

 

Poprawiony: wtorek, 03 kwietnia 2018 18:29